معرفی و آموزش CloudFlare

CloudFlare یک سرویس یارانش ابری می باشد که کمک می کند تا سایت شما عملکرد بهتری داشته باشد. با فعال سازی CloudFlare روی سایت خود از بسیاری از تهدیدات آنلاین از قبیل DDOS محافظت خواهید شد، سرعت بارگذاری سایت تا 2 برابر افزایش خواهد یافت، مصرف پهنای باند تا 60% کاهش می یابد، همچنین ارسال درخواست ها به سمت سرور را تا 65% کاهش می دهد.

CloudFlare نسل جدید CDN یا همان  Content Delivery Network با یک لایه امنیتی می باشد. هنگامی که CloudFlare بر روی سایت شما فعال شده باشد، ارسال و دریافت اطلاعات سایت شما از طریق CloudFlare CDN انجام می گیرد.
در واقع CloudFlare CDN یک کپی از فایل ها، css ، جاوا اسکریپت و عکس های سایت شما را در سرور خود ذخیره کرده و در صورتی که کاربر از هر منطقه جغرافیایی سایت شما را مشاهده نماید، CloudFlare CDN از سروری که به آن منطقه نزدیکتر است سایت شما را برای بازدیدکنندگان نمایش می دهد که در واقع سرعت بارگذاری صفحات سایت شما افزایش پیدا می کند.
سرویس CloudFlare همچنین از بارگذاری محتویات سایت شما در سایت های دیگر جلوگیری می کند، در نتیجه پهنای باند مصرفی شما کمتر خواهد شد. به طور مثال ممکن است برخی سایت ها تصاویر سایت شما را کپی نموده و در سایت خود قرار داده باشند که در هر بار بارگذاری تصاویر در سایت های دیگر، پهنای باند شما مصرف خواهد شد که این باعث افزایش مصرف پهنای باند می شود. از CloudFlare می توانید در تمامی سایت ها (دینامیک و استاتیک) استفاده نمایید.
برای فعال کردن CloudFlare می توانید از طریق سایت www.cloudflare.com عضو شده و نسبت به ثبت سایت خود اقدام نمایید که نیاز به تغییر DNS و جایگزین کردن DNS های ارائه شده از طرف CloudFlare می باشد.
اما اگر از سرویس های میزبانی نوین وب گستر استفاده می کنید نیاز به هیچ گونه تغییر در DNS و ثبت نام در سایت اصلی نیست و از طریق کنترل پنل Cpanel می توانید به راحتی CloudFlare را بر روی سایت خود فعال نمایید.

1- وارد کنترل پنل (Cpanel ) فضای میزبانی خود شوید.

2- در بخش Software/Services گزینه CloudFlare را انتخاب نمایید.

 

3- در صفحه بعدی ایمیل خود را وارد نمایید و روی Signup now کلیک نمایید تا عضویت شما در سایت CloudFlare ثبت شود، سپس ایمیلی از طرف CloudFlare برای شما ارسال خواهد شد که برای ورود به پنل و تغییر رمز برای ورود به سایت اصلی می باشد. البته تنظیمات از طریق کنترل پنل قابل دسترسی می باشد.

 

4- در صفحه بعدی بر روی آیکون CloudFlare کلیک نمایید تا بر روی  سایت شما فعال گردد.

 

5- سپس آیکون CloudFlare به حالت روشن در می آید که در واقع این سرویس روی سایت شما فعال شده است. با کلیک بر روی Statistics and Settings می توانید تنظیمات را اعمال کنید، البته می توانید تنظیمات را به حالت پیش فرض قرار دهید.

 

 

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما