فضای میزبانی (Host) چیست؟

هاست ( Host) در لغت به معنای میزبان می باشد ولی در اصطلاح عموما به فضای اختصاص داده شده به یک وب سایت تحت فضای اینترنت گفته می شود که داده‌ها و کدهای وب‌ سایت بر روی آن قرار می‌گیرند و امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کدها و … را فراهم می کند. این فضا دارای یک کنترل پانل می باشد که شما می توانید فایل های خود را در اینترنت قرار داده و فضای خود را توسط آن مدیریت و بررسی کنید که توسط شرکت‌های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و به مشتریان عرضه می‌شود.

برخی از ویژگی هایی که در هنگام خرید سرویس هاستینگ باید به آن توجه داشت عبارت است از : نوع هاست : ویندوز یا لینوکس میزان فضا (Quota) میزان پهنای باند (Bandwidth) تعداد دیتابیس‌ها کنترل پنل سرور مانند: دایرکت ادمین ، سی پنل ، پلسک و ... پشتیبانی از زبان‌های برنامه نویسی : مثل PHP, ASP و …

اسکریپت‌های CGI، PHP، Perl، Python، Ruby همه برای لینوکس توسعه داده شده‌اند. اما سرورهای ویندوز نیز به‌سادگی با تمام آن‌ها کار می‌کنند. در عوض ASP و ASP.NET مخصوص ویندوز طراحی شده‌اند ولی به روش‌هایی می‌توان آن‌ها را روی سرورهای لینوکس نیز فعال کرد.

پایداری سرور و شبکه (Uptime)

موقعیت مکانی (کشور) سرور

 

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما