راهنمای ساخت سایت و طراحی وب سایت (میزبانی وب-هاستینگ)

یک وب سایت شامل بسیاری از فایل ها می باشد و شما برای ساخت سایت نیازمند یک فضای میزبانی هستید تا فایل های خود را در آنجا قرار دهید. فضای میزبانی یک سرور همانند کامپیوتر خانگی شما اما قدرتمندتر از آن و همیشه روشن و متصل به اینترنت است. این سرورها در مکان هایی به نام مرکز داده (Data Center) نگه داری می شوند.

شرکت های میزبانی وب، سرورهای خود را از این مراکز داده تهیه کرده و خدمات میزبانی وب را به کاربران خود ارائه می دهند. در حال حاضر قویترین سرورها در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه قرار دارند که نوین وب گستر فضای وب خود را بر روی سرورهای کشور آمریکا و کانادا میزبانی می کند.

در ایران نیز دیتاسنترهای پارس‌آنلاین، افرانت، آشنا، آسیاتِک خدمات میزبانی سرور را ارائه می کنند که شرکت های ایرانی سرورهای خود را از این دیتاسنترها تهیه کرده و خدمات میزبانی وب داخل کشور را به کاربرانشان ارائه می کنند.

تنها برتری سرورهای ایران در مقایسه با سروهای خارجی، پینگ بالای سرورهای خارجی در مقایسه با سرورهای ایرانی به دلیل دور بودن سرور از کشور (ایران) است. پینگ عددی می باشد که میزان دسترسی ‌پذیری به سایت شما را بر حسب ميلی ثانیه نشان می دهد، که این عدد در سرورهای ایرانی بین 40 تا 60 میلی ثانیه و برای سرورهای خارجی بین 250 تا 350 میلی ثانیه است. البته این عدد دقیقا مشخص کننده سرعت بارگذاری سایت شما نمی باشد، چرا که در صورتی سرور دارای منابع قویتری باشد مسلما سرعت بارگذاری سایت شما سریعتر خواهد بود. برتری سرورهای خارجی در مقایسه با سرورهای ایرانی قدرتمندی و پایداری (up time) بالای آنها می باشند و با توجه به قوی بودن منابع سرور سرعت بارگذاری را افزایش می دهند.

همانطور که در سیستم خانگی شما سیستم عامل نصب می شود بر روی سرور نیز سیستم عامل ویندوز یا لینوکس نصب می شود که هر یک از این سیستم عامل ها کدنویسی خاص خود را پشتیبانی می کنند.

به طور مثال سایتی که با زبان ASP نوشته شده است در سرورهای ویندوزی و سایتی که با زبان PHP نوشته شده در سرورهای لینوکسی قابل اجرا و میزبانی می باشد. پس حتما پس از انتخاب زبان برنامه نویسی سایت، فضای میزبانی را خریداری کنید.

 

نکاتی که در خرید فضای میزبانی باید به آنها توجه داشته باشید:

نکته اول که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید مقدار فضای میزبانی و پهنای باند ارائه شده برای آن می باشد. شرکت های خدمات هاستینگ، فضاهای میزبانی خود را در بسته های مختلفی ارائه می کنند.
مقدار فضای میزبانی باید با توجه به حجم فایلهای سایت و فایلهایی که در آینده به آن اضافه خواهید کرد محاسبه کرده و خریداری کنید. البته این مقدار در صورتی که فضای میزبانی شما پر شود قابل افزایش است. همچنین پهنای باند ارائه شده باید به مقدارکافی باشد تا در صورتی که آمار بازدید شما زیاد شد و تعداد بارگذاری صفحات سایت بالا رفت پهنای باند شما تمام نشود. البته پهنای باند به صورت ماهانه صفر می شود. برخی شرکت ها نیز پهنای باند را به صورت نامحدود ارائه می کنند. نوین وب گستر بسته های میزبانی وب خود را با پهنای باند نامحدود اراده می کند.

 

نکته دوم، تعداد Park Domain, Subdomain, MYSQL Database, Email account می باشد که برخی شرکت ها این گزینه ها را به صورت محدود ارائه می کنند. نوین وب گستر تمامی این گزینه ها را به صورت نامحدود بر روی فضای میزبانی خود ارائه می کند.

 

نکته سوم، تهیه بکاپ و ارائه آن به مشتری در صورت مشکل در سایت می باشد، بسیاری از شرکت ها بکاپ های خود را به صورت هفتگی و ماهانه تهیه می کنند و گاها مسئولیتی در سالم بودن بکاپ خود ندارند و مشتری را موظف به تهیه بکاپ می کنند و برخی نیز تنها یک بار بکاپ را بازگردانی می کنند و برای دفعات بعدی هزینه دریافت می کنند.
در سرورهای نوین وب گستر بکاپ ها به صورت هفتگی و ماهانه تهیه می شوند و در هر زمان به درخواست مشتری قابل بازیابی و یا ارائه به صورت فایل می باشند.
 

نکته چهارم، کنترل پنل ارائه شده توسط شرکت میزبان می باشد که برای سرورهای لینوکس کنترل پنل Cpanel و Direct Admin و برای سرورهای ویندوزی Plesk ارائه می شود.
نوین وب گستر کنترل پنل قدرتمند Cpanel را بر روی سرورهای خود نصب کرده و به مشتریان ارائه می کند.

 

نکته پنجم، زبان ها و برنامه هایی آن سرور پشتیبانی می کند از قبیل نسخه زبان برنامه نویسی، نسخه دیتابیس و مزایا و ویژگی های جانبی سرور مثل Zend Optimizer ، ionCube PHP Loader ، ImageMagick, NetPBM, GD و ...
برای مشاهده ویژگی های سرورهای نوین وب گستر به بخش میزبانی وب مراجعه کنید.

و نکته آخر که حائز اهمیت است بخش پشتیبانی شرکت می باشد که بازه زمانی پاسخگویی شرکت به چه صورت است و یا از چه راه هایی می توان با بخش پشتیبانی تماس گرفت.

برای تماس با بخش پشتیبانی نوین وب گستر می توانید از بخش کاربری درخواست خود را ارسال کنید و یا با شماره های 33293092-017 و 09111769887 تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط:

سئو سایت

سئو و بهینه سازی وردپرس

طراحی سایت شهرداری قرق

طراحی سایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی

طراحی وب سایت شهرداری نگین شهر

طراحی وب سایت بیمارستان دامپزشکی آرین گنبد کاووس

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما