web hosting

یک وب سایت شامل بسیاری از فایل ها می باشد و شما برای ساخت سایت نیازمند یک فضای میزبانی هستید تا فایل های خود را در آنجا قرار دهید. فضای میزبانی یک سرور همانند کامپیوتر خانگی شما اما قدرتمندتر از آن و همیشه روشن و متصل به اینترنت است. این سرورها در مکان هایی به نام مرکز داده (Data Center) نگه داری می شوند.
شرکت های میزبانی وب، سرورهای خود را از این مراکز داده تهیه کرده و خدمات میزبانی وب را به کاربران خود ارائه می دهند. در حال حاضر قویترین سرورها در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه قرار دارند که نوین وب گستر فضای وب خود را بر روی سرورهای کشور آمریکا و کانادا میزبانی می کند.

domain name

امروزه استفاده گسترده از اینترنت و نفوذ آن بین افراد جامعه، بسیاری از شرکت ها ، ادارات و اشخاص را واداشته تا با ساخت سایت به معرفی خود بپردازند. ساخت سایت نیاز به دانش فنی در این زمینه دارد  و ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روند ساخت وب سایت آشنا کنیم.
ساخت سایت شامل 3 مرحله کلی می باشد، که عبارتند از ثبت دامنه، خرید فضای میزبانی وب، طراحی و کدنویسی سایت که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.