سئو یا بهینه سازی سایت

با توجه جدید بودن مبحث سئو یا بهینه سازی سایت (SEO: Search Engine Optimization) برای موتورهای جستجو بسیاری از افراد اطلاعی از آن ندارند و نمی دانند که چرا باید سایت را سئو نمود. به بیان ساده، سئو در واقع تکنیک هایی می باشد به سایت شما کمک می کند تا در نتایج موتورهای جستجو در رتبه های بالاتری قرار بگیرید. به طور مثال شما سایتی را جهت فروش محصولات خود ایجاد می کنید، در صورتی که سایت شما سئو شود رتبه آن در نتایج موتورهای جستجو افزایش می یابد در نتیجه بازدید سایت و فروش محصولات تان افزایش خواهد یافت.
در ادامه نکات مفیدی را در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت بیان می کنم که در درک بهتر سئو کمک خواهد کرد.

 

1- راه اصلی که افراد برای پیدا کردن نیازهای خود در اینترنت استفاده می کنند، موتورهای جستجو می باشند. در هر ماه در کل جهان حدود 11 بیلیون جستجو توسط موتورهای جستجو انجام می شود که روزانه در حال افزایش نیز هستند. به همین دلیل کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو بسیار مهم می باشد.

 

2- در سال 2000 گوگل و بینگ تصمیم گرفتند که سایت ها را بر اساس اجتماعی بودنشان نیز رتبه بندی کنند. در نتیجه حضور در شبکه های اجتماعی و حفظ تعامل با کاربران برای بالا بردن سئوی سایت شما کمک خواهد کرد.

 

3- گوگل همیشه در حال تغییر در الگوریتم های خود است و با به روز شدن الگوریتم پاندا در فوریه 2011 اعلام کرد که باید مطالب سایت ها منحصر به فرد و برای کاربران مفید باشد و آنچه مورد نیاز کاربران می باشد را به آنها بدهد و سایت هایی که دارای مطالب ضعیف بودند و یا از سایت های دیگر کپی برداری نموده بودند در این تغییر رتبه خود را از دست دادند. پس همیشه سعی نمایید مطالبی مفید و با محتوای قوی در سایت خود قرار دهید و از کپی نمودن مطالب سایت های دیگر به شدت خودداری کنید.

 

4- به خاطر داشته باشید که سایت هایی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشند در نتایج جستجو در رتبه های پایین تری قرار خواهند گرفت در نتیجه سایتشان شناخته نخواهد شد.

 

5- 40 درصد از کاربران اینترنت بر روی اولین نتایجی برای آنها به نمایش در می آید کلیک می کنند.

 

6- حدود 70 تا 80 درصد از کاربران آگهی های تجاری چشم پوشی می کنند و در صفحات دیگر به دنبال مطلب مورد نظر خود می گردند.

 

7- بعد از اینکه الگوریتم پاندای گوگل آپدیت شد. گوگل الگوریتم جدید خود به نام پنگوئن را در آوریل 2012 معرفی کرد. بر اساس این آپدیت شما نباید برای سایت خود از سایت های دیگر که بازدید و رتبه بالاتری دارند لینک خریداری کنید زیرا باعث ایجاد افزایش بازدید کاذب می شود که این از نظر گوگل غیرقانونی می باشد.

در عوض می توانید از سایت هایی که مرتبط با موضوع سایت شما می باشند و رتبه ای بالاتر از شما داشته باشند لینک دریافت کنید.

 

8- برخی افراد با مخفی کردن متن در سایت خود سعی می کنند که کلمات کلیدی بیشتری را در سایت خود بگنجانند و رتبه های بالاتری را بدست آورند. اما این کار بر خلاف قوانین موتورهای جستجو می باشد و به شدت ممنوع شده است در صورت انجام آن سایت شما جریمه خواهد شد.

 

9- پیج رنک گوگل یا رتبه صفحه گوگل نشان دهنده اعتبار و سلامت سایت شما برای موتورهای جستجو می باشد. اگر می خواهید که پیج رنک سایت خود را افزایش دهید، سایت خود را همیشه با محتوای با کیفیت به روز نمایید. در صورت عدم به روز رسانی سایت پیج رنک شما شروع به کاهش خواهد کرد.

 

10- 40 درصد افراد در صورتی که نتوانند با کلمه مورد نظر خود مطلبشان را پیدا کنند، کلمه مورد نظر خود را تغییر می دهند.

مطالب مرتبط:

سئو سایت

سئو و بهینه سازی وردپرس

طراحی سایت شهرداری قرق

طراحی سایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی

طراحی وب سایت شهرداری نگین شهر

طراحی وب سایت بیمارستان دامپزشکی آرین گنبد کاووس

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما