آموزش ثبت دامنه IR

برای ثبت دامنه، ابتدا وارد ناحیه کاربری خود در سایت نوین وب گستر شوید. در صورتی که عضو نیستید ابتدا ثبت نام نمایید. در قسمت "بررسی در دسترس بودن دامنه" اسم دامنه ای را که می خواهید ثبت کنید را به همراه پسوند .ir بنویسید. سپس روی "بررسی در دسترس بودن" کلیک کنید.

در مرحله بعد وضعیت آزاد بودن دامنه به شما نمایش داده می شود که از اطلاعات بیشتر مدت زمان ثبت دامنه را (1 ساله یا 5 ساله) انتخاب و روی گزینه "سفارش دهید" کلیک کنید و به مرحله بعدی سفارش بروید.

 

در بخش "تنظیمات دامنه ها"  ایمیل یا شناسه ای که میخواهید دامنه مورد نظر برای آن ثبت شود را وارد نمایید و در بخش "نام سرورها" NS هایی که می خواهید با دامنه شما تنظیم شود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه "بروز رسانی سبد خرید" کلیک کنید.
نکته: برای ثبت دامنه .ir باید ابتدا در سایت nic.ir عضو شوید که با مراجعه به سایت و یا با کلیک بر روی (ساختن شناسه جدید در ایرنیک) در سایت فوق عضو شوید.

 

در صفحه خلاصه سفارش دامنه هایی که برای ثبت درخواست داده اید را به همراه مبلغ ثبت دامنه مشاهده می نمایید. سپس بر روی پرداخت نهایی کلیک کنید. 

 

در این مرحله مشخصات حساب کاربری شما نمایش داده می شود و شما از بخش روش پرداخت می توانید به وسیله درگاه پرداخت بانک ملت صورت حساب خود را با کارت های عضو شتاب به صورت آنلاین پرداخت کنید و پس از پرداخت فاکتور دامنه شما به صورتی آنی در پنل nic.ir ثبت خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما