با توجه به عدم پشتیبانی جوملا 2.5 از سال 2015 به بعد و بروز بودن سیستم مدیریت محتوا به عنوان یکی از عوامل مهم در امنیت سایت و هچنین افزایش قابلیت های آن، در این آموزش قصد داریم تا مرحله به مرحله نحوه بروزرسانی جوملا را از نسخه 2.5 به آخرین نسخه 3.3 آموزش دهیم.
برخی از قابلیت های اساسی که در نسخه 3 جوملا قرار گرفته اند:
- گنجاندن فرم ورک بوت استرپ در هسته جوملا
- قالب پیش فرض کاملا واکنش گرا (Responsive)
- تغییرات در قالب مدیریت و منوها

- تغییر در بخش محتوا و افزودن برچسب به مطالب
- قابلیت تغییر موقعیت ماژول ها و منوها با دراگ دراپ
- تنظیمات پیشرفته در ماژول ها جهت سازگاری با حالت واکنش گرا
و ...       مرحله 1: تهیه نسخه پشتیبان مرحله 1: تهیه نسخه پشتیبان اولین و مهمترین نکته تهیه نسخه پشتیبان از سایت می باشد تا در صورت وجود مشکل بتوانید سایت خود را مجددا بازیابی نمایید.       مرحله 2: بررسی تمامی افزونه ها مرحله 2: بررسی تمامی افزونه ها تمامی کامپوننت ها، ماژول ها و پلاگین های سایت خود بررسی نمایید تا نسخه مناسب با جوملا 3 آنها موجود باشد. برای بررسی می توانید از بخش افزونه های سایت اصلی جوملا  www.joomla.org افزونه های خود را بررسی نمایید. در صورتی که نسخه مناسب با جوملا 3 موجود نبود می توانید از افزونه های مشابه استفاده نمایید یا تا زمان بروز شدن افزونه خود مناسب با جوملا 3 منتظر بمانید.
پس از بررسی افزونه ها و دریافت نسخه جدید آنها را بروزرسانی نمایید و افزونه هایی که با نسخه جوملا 3 سازگار نیستند را از بخش مدیریت حذف نمایید.       مرحله 3:  برروز رسانی جوملا مرحله 3: برروز رسانی جوملا
از منوی کامپوننت ها به ارتقا جوملا رفته و از بخش انتخاب ها گزینه ارتقا سرور را روی پشتیبانی کوتاه مدت تنظیم و ذخیره کنید. مشاهده خواهید کرد که در بخش آخرین نسخه جوملا 3.3.6 نوشته می شود با کلیک روی نصب نسخه بروزرسانی، جوملای خود را بروز نمایید و از نسخه جدید جوملا لذت ببرید.  
نکته

در برخی موارد ممکن است با انجام مرحله آخر نسخه جدید جوملا تغییر نکند که باید از منوی افزونه ها به بخش مدیریت افزونه ها به قسمت بروزرسانی رفته و کش ها را پاک کنید. سپس دوباره به بخش ارتقا جوملا بروید. خواهید دید که نسخه جدید جوملا به نسخه 3.3.6 تغییر کرده است. با کلیک روی گزینه نصب می توانید نسخه جدید را نصب کنید.       پشتیبانی پشتیبانی در صورت تمایل می توانید این کار را به ما بسپارید.

مطالب مرتبط:

سئو و بهینه سازی وردپرس

قالب سازمانی جوملا شورا

قالب مراکز آموزشی، مدارس، دبیرستان جوملا

قالب شخصی مجلس جوملا

کامپوننت آر اس فایروال فارسی جوملا RsFireWal

کامپوننت پیوست فایل جوملا

نوشتن دیدگاه


جهت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی سایت، سئو ، بهینه سازی و پشتیبانی
ارتباط با ما