با توجه به عدم پشتیبانی جوملا 2.5 از سال 2015 به بعد و بروز بودن سیستم مدیریت محتوا به عنوان یکی از عوامل مهم در امنیت سایت و هچنین افزایش قابلیت های آن، در این آموزش قصد داریم تا مرحله به مرحله نحوه بروزرسانی جوملا را از نسخه 2.5 به آخرین نسخه 3.3 آموزش دهیم.
برخی از قابلیت های اساسی که در نسخه 3 جوملا قرار گرفته اند:
- گنجاندن فرم ورک بوت استرپ در هسته جوملا
- قالب پیش فرض کاملا واکنش گرا (Responsive)
- تغییرات در قالب مدیریت و منوها

وجود لینک ها و نام سیستم های مدیریت محتوا در بخش مدیریت آنها برای کسانی که طراحی سایت برای مشتریان خود انجام می دهند کمی آزار دهنده باشد و می خواهند این لینک ها و نام آنها از بخش مدیریت حذف شود. در سیستم مدیریت جوملا نیز منویی با عنوان راهنما و همچنین نام آن در بخش فوتر بخش مدیریت وجود دارد که البته با ویرایش کد جوملا قابل حذف یا ویرایش می باشند اما، ما در این آموزش ویدیویی از امکانی که خود جوملا در بخش مدیریت قرار داده است استفاده می کنیم و این بخش ها را حذف می کنیم.

 

 

شاید تا بحال به این فکر افتاده باشید که چگونه می توان شناسه مطالب را از آدرس سایت های جوملایی حذف کرد. برای اینکار می توان از افزونه هایی مثل acesef استفاده نمود. اما راه دیگر بدون استفاده از افزونه و تنها با ویرایش فایل router.php می باشد. برای اینکار ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده سپس به می رویم.

امروزه مدیران سایت ها به دنبال راه حل هایی برای افزایش سرعت سایت خود می باشند، زیرا که افزایش سرعت بارگذاری سایت علاوه بر رضایت بینندگان، باعث افزایش رتبه شما در گوگل خواهد شد در نتیجه آمار سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. بارگذاری کند سایت باعث نارضایتی بینندگان خواهد شد و ممکن است گاها خیلی از بینندگان قبل از باز شدن سایت آن را ببندند.
افزایش سرعت جوملا به 2 عامل بستگی دارد. ابتدا سیستم مدیریت محتوای جوملا و سپس سروری که سایت شما را میزبانی می کند. در این مقاله به بررسی راه کارهایی برای سیستم مدیریت محتوای جوملا می پردازیم و راه های افزایش سرعت سایت جوملایی را بررسی خواهیم کرد.